Londyn – z parasolką pod Big Benem

Dziś jest: Poniedziałek, 30 stycznia 2023, Imieniny: Macieja, Martyny
Promocje i ogłoszenia »

Wielka Brytania

2016-05-23

Londyn – z parasolką pod Big Benem

W chwili, gdy Wielka Brytania całkiem poważnie zapowiada Brexit – czyli swoje wyjście z Unii Europejskiej – warto pomyśleć o odwiedzeniu jej stolicy, kiedy jest to jeszcze łatwe i wygodne. Londyn to jedno z miast, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy chociaż raz w życiu – tym bardziej, że nie jest to specjalnie skomplikowane.

Od kiedy miliony naszych rodaków wyjechały do pracy na Wyspy Brytyjskie w poprzedniej dekadzie, loty do Wielkiej Brytanii zaczęły być dostępne niemal z każdego lotniska w naszym kraju. Wśród nich pojawiły się także tanie loty do Londynu. Bardzo często trafić można na świetne okazje, które pozwolą nam odwiedzić jedną z najpopularniejszych stolic świata za kilkadziesiąt złotych. Serwisy takie jak Fru.pl na bieżąco publikują informacje o takich ofertach – warto je uważnie i regularnie śledzić. A tymczasem – lecimy, Londyn czeka!

Deszczowe miasto

Trudno winić miejsce za pogodę, jaka w nim panuje. Niby to tylko stereotyp, ale w gruncie rzeczy – Londyn przez większą część roku naprawdę jest deszczowy. Wielu ludzi uważa to jednak za jego zaletę. To niesamowite miasto wygląda w deszczu fantastycznie, magicznie – szczególnie wieczorem... Poza tym snucie się jego romantycznymi ulicami pod kolorowym parasolem nadaje naszemu zwiedzaniu niepowtarzalny, niespotykany nigdzie indziej klimat. Nie bójcie się więc londyńskiego deszczu – parasole w dłoń i jedziemy!

Big Ben

Big Ben to budowla, z którą kojarzą Londyn wszyscy, jego swoisty znak rozpoznawczy, symbol. To wieża zegarowa przy Pałacu Westminsterskim. Dawniej nazwa Big Ben odnosiła się tylko do zegara, dzisiaj określa się tak całą wieżę. Nie wszyscy wiedzą, że oficjalna nazwa wieży od roku 2012 to Elizabeth Tower. Budynek przemianowano na cześć królowej z okazji 60-lecia jej panowania. Fotka z Big Benem to obowiązkowy punkt każdej wyprawy do Londynu!

Tower Bridge

Jeśli zamierzacie wysłać do znajomych pocztówkę z Londynu, musicie być przygotowani, że najprawdopodobniej znajdzie się na niej Tower Bridge. Ten most nad Tamizą stał się jedną z wizytówek tego miasta – do tego stopnia, że naprawdę trudno znaleźć kartkę pocztową, na której by go nie było. Choć to most zwodzony, jego przęsła podnoszone są tylko na specjalne okazje. Ale nie traćcie nadziei – może jedna ze specjalnych okazji nadarzy się właśnie wtedy, kiedy traficie na okazyjne loty do Londynu? Bo czemu by nie?

Pałac Buckingham

Chcielibyście – choćby z zewnątrz – zobaczyć, jak mieszka rodzina królewska Wielkiej Brytanii? Nic prostszego – wpadajcie pod Pałac Buckingham! Najlepiej w czasie zmiany warty – chyba nie trzeba wyjaśniać, dlaczego. To największy na świecie pałac królewski, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Trzeba odwiedzić!

To bardzo krótka i pobieżna lista miejsc, które należy odwiedzić, zwiedzając Londyn. Ale jeśli macie tylko jeden dzień – co może się zdarzyć, jeśli postanowiliście ciąć koszty – powinna w


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014